Proč stříbrné prstýnky?

Proč zrovna stříbro? Stříbro je ušlechtilý kov. Má bílou barvu. Stříbrný prsten rozhodně vypadá velmi elegantně a jemně na prstu ženy i dívky. Jeho velkou předností je příjemná cenová dostupnost. Prsteny z tohoto drahého kovu můžeme koupit již za několik stovek korun.

Existuje velké množství druhů a tvarů stříbrných prstenů. Záleží jen a pouze na jeho nositeli, který si vybere. Máme jemné a decentní tenké kroužky bez jakéhokoliv dalšího zdobení. Oproti tomu můžeme zmínit prsteny masivní zdobené například rýhováním. Ty jsou velmi oblíbené u mužů. Další prsteny mohou být zdobeny motivy květin, různých symbolů, ornamentů. Moderní jsou stříbrné prsteny s drahými kameny, jako je zirkon, křišťál či jantar. Zirkon může být jak čirý, tak barevný. Dost často se do prstenů vkládají i perly.

Aktuální nabídka stříbrných prstýnků

Stříbrný prsten se může stát i velmi krásným dárkem. Pokud druhou osobu obdarováváme prstenem, většinou to znamená, že je nám velmi drahá a že se jí tak k něčemu zavazujeme. Tady je důležité dát pozor na výběr správné velikosti. Pomoci nám může například provázek. Pokud chceme, aby prsten udělal opravdu radost, musíme danou osobu velmi dobře znát, abychom dokázali určit její vkus a co se jí bude líbit.

Každodenní nošení šperk bohužel opotřebovává. Obzvláště prsteny jsou vystaveny vodě, špíně a dalším činitelům, které jim prospěšné rozhodně nejsou. Navíc stříbro poměrně rychle oxiduje a černá. Proto je velice důležitá správná údržba. Existují různé utěrky na šperky ze stříbra či chemické čističe stříbra. V tomto případě je velmi důležité dbát pokynů výrobce. Dost lehce by se mohlo stát, že by se prsten neopatrným zacházením mohl zničit. Nejvíce efektivní však bývá návštěva zlatníka, který prsten vyleští na leštícím kotouči. Nejedná se přitom o nákladnou věc. Na internetu lze nalézt velké množství zaručených způsobů, jak stříbrným šperkům vrátit jejich původní lesk, ale mnohdy takové postupy spíše prstenu uškodí. Proto je důležité nepřikládat jim přílišnou důležitost.